A rendőrség a férfi ellen fenyegetés miatt vizsgálatot indított, ugyanakkor egy ideiglenes távoltartási végzést is kiállítottak a nevére. Ennek értelmében legfeljebb 100 méterre közelítheti meg a feleségét, annak munkahelyét, és nem kerülhet közelebb a kiskorú gyermekéhez vagy a kicsi óvodájához sem.
Az 5 napig érvényes távoltartási végzést a rendőr abban az esetben állíthatja ki, ha úgy véli, hogy a család bármelyik tagjának személyi szabadságát vagy testi-lelki épségét veszélyezteti a vele egy háztartásban élő másik személy. Ilyenkor egy 21 kérdésből álló kérdőívet alapul véve feltérképezik a helyzetet, majd az eredményeket kiértékelve, a törvény adta keretek között dönthetnek arról, miként orvosolják azonnal a helyzetet.
A végzés kiállításához nincs szükség bírósági beleegyezésre, azonban a rendőrnek kötelessége az ügyet 24 órán belül továbbítani az területileg illetékes ügyészségre is. Az említett állami szervnek a törvény értelmében 48 órája van arra, hogy döntsön: ha indokoltnak tartja az intézkedést, akár meg is hosszabbíthatja a végzés érvényességét, viszont ha úgy ítéli, a családtagok nincsenek veszélyben, semmissé is teheti azt. Természetesen az ügyészség döntését meg is lehet fellebbezni, erre az agresszornak maximum 48 órája van. A döntéstől függetlenül az ügyésznek mindenképp tájékoztatnia kell az eredményről az esetben eljáró rendőrséget is. A végzés mellett értelemszerűen bűnügyi eljárást is indíthatnak az elkövető ellen.
2009 és 2016 között Romániában 1 374 személy vesztette életét a családon belül elszenvedett brutalitás miatt, épp ezért fontos, hogy a bántalmazottaknak legyen hova segítségért fordulniuk, és ne kelljen napokig egy ügyészségi döntésre várniuk. Az ideiglenes távoltartási végzés erre kínál megoldást, ám ehhez fontos az is, hogy az áldozatok merjenek kilépni ebből az áldatlan helyzetből, merjenek a hatósághoz fordulni segítségért.